Dom Studenta przestronny budynek, położony w centrum miasta, z boiskiem, miejscem na ognisko i mnóstwem zieleni. Do dyspozycji jest tu:

  • 40 dwuosobowych pokoi z łazienkami
  • dwie sale TV
  • kuchenki wyposażone w dobry sprzęt AGD
  • sala internetowa
  • na terenie całego budynku jest bezprzewodowa sieć internetowa Wi-Fi

    Obecnie Dom Studenta zamieszkuje 80 studentów PWSZ i UAM, choć niemałą liczbę stanowią słuchacze NKJO. Rekrutacją zajmuje się kierownik i opiekun akademika s. Antonilla Brzuzy.
     Życie akademika urozmaicone jest różnymi uroczystościami i wspólnymi spotkaniami.

     Istnienie Domu Studenta ma swój początek od 1999 roku. Od tego czasu budynek znajdujący się w głębi terenu należącego do Zgromadzenia księży Orionistów przy ul. Kościuszki 24, został zamieszkany przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Pierwszymi opiekunami byli ks. Krzysztof Owczarek i ks. Kazimierz Poręba. Po nich kierownikiem Akademika została orionistka s. Sabina. W 2001 roku opiekę nad Domem Studenta przejęła s. Regina Nowak. Dwa lata później kierowniczką akademika została s. Wincenta Olszewska. W latach 2005 do 2006 akademik prowadziła s. Daniela Gargula. Od 2007r. do 2011r. funkcję kierownika Domu Studenta pełniła s. Józefa Kalinowska. W latach 2011r. do 2013r. Dom Studenta prowadziła s. Ewelina Golimowska.

Od października 2013r. kierownikiem Akademika została s. Antonilla Brzuzy nazaretanka.

plakatakademik