Dom Studenta przestronny budynek, położony w centrum miasta, z boiskiem, miejscem na ognisko i mnóstwem zieleni. Do dyspozycji jest tu:

  • 40 dwuosobowych pokoi z łazienkami
  • dwie sale TV
  • kuchenki wyposażone w dobry sprzęt AGD
  • sala internetowa
  • na terenie całego budynku jest bezprzewodowa sieć internetowa Wi-Fi

    Obecnie Dom Studenta zamieszkuje 80 studentów PWSZ i UAM, choć niemałą liczbę stanowią słuchacze NKJO. Rekrutacją zajmuje się kierownik i opiekun akademika s. Antonilla Brzuzy.
     Życie akademika urozmaicone jest różnymi uroczystościami i wspólnymi spotkaniami.

     Istnienie Domu Studenta ma swój początek od 1999 roku. Od tego czasu budynek znajdujący się w głębi terenu należącego do Zgromadzenia księży Orionistów przy ul. Kościuszki 24, został zamieszkany przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Pierwszymi opiekunami byli ks. Krzysztof Owczarek i ks. Kazimierz Poręba. Po nich kierownikiem Akademika została orionistka s. Sabina. W 2001 roku opiekę nad Domem Studenta przejęła s. Regina Nowak. Dwa lata później kierowniczką akademika została s. Wincenta Olszewska. W latach 2005 do 2006 akademik prowadziła s. Daniela Gargula. Od 2007r. do 2011r. funkcję kierownika Domu Studenta pełniła s. Józefa Kalinowska. W latach 2011r. do 2013r. Dom Studenta prowadziła s. Ewelina Golimowska. Od października 2013r. do 2019 roku kierownikiem Akademika była s. Antonilla Brzuzy nazaretanka.

Od 01 września 2019 kierownikiem Domu Studenta jest p. Iwona Michalak.

plakatakademik